Willemieke en Wilco leefden twee weken analoog

>> 20-12-2011 | 13:11 | Michiel Kerpel <<
10
Facebook Twitter
 
foto 1 van 2

Vanmorgen om 00.01 uur lagen twee weken van analoog leven achter de rug. De pc en het mobieltje van Willemieke van den Berg (17) en Wilco Wisse (14) lokken weer. „Het eerste wat ik vanmorgen deed was mijn mobiel aanzetten.”

De analoogactie is voorbij, welk gevoel overheerst?

Wilco: „Een leuk en fijn gevoel. Twee weken geen mobiel en computer gebruikt: het is me gelukt. Het voelt als een soort overwinning op mezelf.”

Willemieke: „Trots dat ik het gehaald heb. En ook wel een beetje opgelucht dat ik weer kan sms’en. Ik ben nog niet echt afgekickt. Terug naar de prehistorie –zonder mobieltje leven–, dat wil ik niet.”

Op welk moment vond je het ’t zwaarst?

Willemieke: „De dagen dat ik ziek was. Normaal werk je een groot gedeelte van de dag. Maar nu had ik de hele dag niets te doen. Meestal ga ik dan even achter mijn laptop. Nu mocht dat niet. Ik was geveld door een griepje. Anderen zeiden dat het afkickverschijnselen waren. Haha...”

Wilco: „Vooral ’s avonds vond ik het moeilijk. De avond dat mijn ouders weg waren voor een ouderavond op school was het helemaal lastig. Mijn broer zat wél achter de pc en ik zat maar een beetje met m’n bouwpakket te knutselen.”

Was het zonder pc een stuk gezelliger in huis?

Wilco: „Haha... Ja, dat zal best. Je praat nu veel meer met elkaar. Omdat ik gewoon beneden aan de kamertafel zat, hadden we veel meer contact.”

Willemieke: „Niet echt. Doordeweeks ben ik op een kostadres. De anderen zaten nog wel gewoon achter hun laptop te werken.”

Hoe beviel het je vriend uiteindelijk?

Willemieke: „Op zich viel het hem mee. We zagen elkaar vaak en deden meer dan anders dingen samen. Afspreken per sms ging alleen niet. Toen ik voor de grap voorstelde om er nog een week aan vast te plakken, begon hij toch wel te sputteren.”

Hoe kijk je nu tegen je gameverslaving aan?

Wilco: „Ik weet het nog niet. Nu heb ik uiteraard nog niet achter de pc gezeten om World of Tanks te doen. Maar ik hoop eigenlijk dat ik er vanaf nu beter van af kan blijven.”

Heb je nog in stille tijd geïnvesteerd?

Wilco: „Het probleem bij mij is: ik houd eigenlijk niet van lezen. Maar nu ben ik er achter dat niet alle goede boeken saai zijn. Ik las afgelopen weken in ”Moderne wetenschap in de Bijbel” van Ben Hobrink, een erg mooi en goed boek.”

Wat deed je vanochtend als eerste?

Willemieke: „Ik ben niet wakker gebleven tot 24.00 uur. Daarvoor verspil ik mijn nachtrust niet. Maar een van de eerste dingen die ik vanmorgen deed was mijn mobiel aanzetten. En ja... Ping! gelijk kwamen de eerste sms’jes binnen.”

Wilco: „Ook ik pakte eerst mijn mobiel. Ik ontving direct vier berichten. Mijn vriend Martijn Verdoes sms’te gelijk met de complimenten dat ik het gehaald had.”

Wat zou je tegen andere jongeren zeggen na deze actie?

Willemieke: „Let meer op je omgeving. Sluit je niet op in de digitale wereld, maar kijk om je heen. Ga gezellig met anderen praten. Lekker sociaal doen!”

Wilco: „Besteed je tijd niet alleen aan pc en mobiel. Dan ontdek je nieuwe hobby’s, bij mij was dat modelbouw. Voor ons als christen is het ook zo dat je je tijd beter voor de Heere kunt gebruiken.”

>>puntuit.nl/wilco en >>puntuit.nl/willemieke voor de nieuwste handgeschreven updates over de laatste loodjes van Wilco en Willemieke.

 
reacties
10 reacties  1 van 1 

willemieke
24 dec 2011 - 00:10
Quote
@nidro aan de ene kant heb je
wel gelijk maar we zitten ook vast aan het digitale leven van school en studie enzo dus langer kan bijna niet

Iedereen trouwens bedankt voor de tips er zaten hele leuke tussen

Zit nu al weer vast aan de digitaliteit
marie
22 dec 2011 - 12:57
Quote
Oef, ik zou het niet hebben gehaald hoor
GEFELICITEERD
jonge juf
21 dec 2011 - 20:48
Quote
Heel goed gedaan! Ook wel een erg goed experiment..!
Nu volhouden hé, die conclusies die jullie trokken zijn de waarheid!

nidro
21 dec 2011 - 20:11
Quote
@redactie
het moet ook een grote uitdaging zijn.
zonder pc enz. verhonger je niet.
volgende keer weer 2 of meer kandidaten en dan kijken wie het langst vol houd. elke maand €100,- naar een goed doel, d.m.v. sponsors. en degene die het langst vol houd, krijgt de waardebon.
maar ik heb de afgelope 2 weken gewoon achter de pc gezeten, dus nogmaals de felicitaties aan de volhouders. de beste stuurlui staan aan wal.
ikzelf
21 dec 2011 - 15:03
Quote
Gefeliciteerd!!
super goed gedaan allebei!
ik doe je het niet na!

Redactie
21 dec 2011 - 06:53
Quote
nidroo schreef
gefeliciteerd. ik vind het geen grote prestatie. maar ik ben de enige die zo denkt. 2 weken is wel erg kort. 2 keer ademhale, en je ben op de helft. ophoge naar half jaar. zou beter zijn.

Negatieveling! Ga het zelf maar eens een half jaar volhouden, dan piep je wel anders. Na 2 weken zit je dan te zeuren dat het niet meer lukt, dat je het niks aan meer vind enz. Ik zou het zelf niet volgehouden hebben. I.p.v. dat je respect voor ze hebt... Denk hier maar eens over na.
nidroo
20 dec 2011 - 22:34
Quote
gefeliciteerd. ik vind het geen grote prestatie. maar ik ben de enige die zo denkt. 2 weken is wel erg kort. 2 keer ademhale, en je ben op de helft. ophoge naar half jaar. zou beter zijn.
Haii
20 dec 2011 - 20:56
Quote
Super kanjers!
GEFELICITEERD!
melinda
20 dec 2011 - 20:24
Quote
Hey!

Super!
Tis gelukt!
Wow!

Groetjes
Elien
20 dec 2011 - 17:38
Quote
ik mis nog wat briefjes.. mr erg goed dat jullie t gehaald hebben!
gefeliciteerd!

10 reacties  1 van 1 
reageer
Je reactie zal eerst door de redactie beoordeeld worden voor plaatsing.
Naam (verplicht)
email-adres (verplicht)
:D :lol: :-) ;-) 8) :-| :-* :oops: :sad: :cry: :o :-? :-x :eek: :zzz :P :roll: :sigh: € love nlflag
meer uit deze rubriek ...
Video

Kleinste man in rugzak de wereld over

>> 15-05-2012 | 11:37 | <<
 
De kleinste man ter wereld reist op de rug van zijn neef door Australie. In een rugzak verkent hij het land. Video ANP

Meer video's