Recordaantal fouten in eindexamens
Vier fouten stonden er dit jaar in de eindexamens voor het voortgezet onderwijs. Dat is een record, zo meldt het Landelijk Aktie Komitee Scholieren (LAKS) dinsdag, de laatste dag van de eindexamens.
De fouten stonden in het vmbo- en havo-examen Aardrijkskunde, Wiskunde A voor havo en het Natuurkunde-examen voor vwo-leerlingen. In totaal kwamen ruim 136.000 vragen en klachten binnen, minder dan het recordaantal van 149.000 vorig jaar.
Een aantal examens is voortijdig uitgelekt over verkeerd uitgedeeld, zo heeft het LAKS laten weten. Zo kwam de bijlage van het havo TeHaTex examen (Tekenen Handvaardigheid Textiel) bij een aantal vwo-scholieren terecht en is het havo geschiedenis-examen uitgereikt aan kandidaten die het havo-examen Engels moesten maken. Van het geschiedenis-examen zijn vervolgens de eerste twee vragen voor iedereen goed gerekend omdat de geheimhouding niet gegarandeerd kon worden.
Kleinste man in rugzak de wereld over