Beveiligers Mugabe krijgen 5000 dollar per dag

>> 08-02-2010 | 10:36 | Jacomijn Hoekman <<
 

HARARE – De Zimbabwaanse president Robert Mugabe is zo paranoïde over zijn veiligheid tijdens bezoeken aan het buitenland dat hij zijn bodyguards een buitensporig hoge toelage betaalt van vijfduizend dollar (3.653 euro) per persoon per dag.

Dat meldde de de website van de Britse krant The Times.

Burgers hebben al twee keer eerder een poging gedaan om de Zimbabwaanse dictator in het buitenland te arresteren. Sindsdien maakt Mugabe bij zijn trips - zoals recent naar Denemarken, Zwitserland en Italië - gebruik van een team van gemiddeld zeven persoonsbeveiligers van de Zimbabwaanse geheime dienst.Die incasseren over een periode van tien dagen dus elk omgerekend zo'n 36.000 euro, in contanten.

Een dagloon van 5.000 dollar geldt overal ter wereld als een topsalaris, maar in het failliete Zimbabwe is het bizar. De meeste Zimbabwanen moeten rondkomen van minder dan één dollar (73 cent) per dag.

tekst ANP, beeld EPA

 
reacties
eva
5 feb 2011 - 10:17
Quote
oei
Balk
8 feb 2010 - 17:58
Quote
Zou ik ook beveiliger kunnen worde? Zomaar een dag of 4 is wel genoeg...!!
marrrrrrrrrrrrrretje
8 feb 2010 - 16:22
Quote
apart
kdenk dat ik daar ook ga werken
OranjeBarret
8 feb 2010 - 14:29
Quote
bizar :o
reageer
Je reactie zal eerst door de redactie beoordeeld worden voor plaatsing.
Naam (verplicht)
email-adres (verplicht)
:D :lol: :-) ;-) 8) :-| :-* :oops: :sad: :cry: :o :-? :-x :eek: :zzz :P :roll: :sigh: € love nlflag
meer uit deze rubriek ...
Video

3D-geprinte onderkaak voor hoogbejaarde vrouw

>> 03-02-2012 | 11:39 | <<
 
HASSELT - Een 83-jarige vrouw heeft met de vervanging van haar onderkaak afgelopen zomer een medische wereldprimeur beet. Het is namelijk voor het eerst dat een 3D-geprinte onderkaak bij een patiënt is ingebracht. Dat maakte de Universiteit van Hasselt (België) donderdag bekend.

Meer video's