Pro-Wildersbetoging in Londen
Wilders liet de islamkritische film in het Hogerhuis zien. Volgens Wilders zelf waren ongeveer zestig mensen aanwezig bij de vertoning en de daaropvolgende discussie, meldde de Britse omroep BBC. Op een persconferentie benadrukte hij nog eens dat democratie en islam niet verenigbaar zijn.
Vorig jaar februari werd Wilders nog tegengehouden aan de Britse grens omdat hij wegens zijn ideeën over de islam een bedreiging zou vormen voor de publieke veiligheid. Wilders had Fitna toen al willen laten zien, maar hij werd op de luchthaven Heathrow teruggestuurd naar Nederland. Enkele geïnteresseerden in het Hogerhuis bekeken Fitna destijds zonder de aanwezigheid van Wilders.
De leider van de Partij voor de Vrijheid kreeg na een gerechtelijke uitspraak in oktober alsnog toegang tot Groot–Brittannië. Hij sprak toen al met lord Pearson, een van de parlementariërs die hem eerder hadden uitgenodigd, om te kijken hoe hij persoonlijk Fitna alsnog in het Hogerhuis zou kunnen laten zien.
tekst ANP, beeld EPA
"Klaartje" schreef
Puntuit??????? ik snap niet dat zulke reacties neer worden gezet terwijl als ik een reactie over sgp neer zet word dat niet geplaats hoezo niet???
Klaartje ook al zijn we het niet eens met wilders we mogen hem niet haten we moeten juis voor hem bidden dat hij niet haatdragend zal zijn naar moslims
Be Blessed!
Gr. Dirk-Jan
3D-geprinte onderkaak voor hoogbejaarde vrouw