Letland veilt Sovjetspookstad

>> 08-02-2010 | 10:12 | Jacomijn Hoekman <<
 

RIGA – In Letland is vrijdag een spookstad geveild voor twee miljoen.

Het gaat om de verlaten stad Skrunda-1. Tijdens het Sovjettijdperk was de stad geheim omdat er een radarbasis. Met radarapparatuur zochten de Russer er naar Amerikaanse activiteiten boven het Russische luchtruim.

Er woonden toen ongeveer vijfduizend mensen. Pas tien jaar geleden trokken de mensen weg.

De spookstad ligt 150 kilometer ten westen van de Letse hoofdstad Riga, vlakbij de 'echte' stad Skrunda.

De gelukkige koper, een Russische investeerder, wordt eigenaar van 45 hectare grond, tien appartementsblokken, twee nachtclubs, een winkelcentrum, een kinderdagverblijf en een saunacomplex.

tekst RD, beeld ANP

 
reacties
ik ja
9 feb 2010 - 17:11
Quote
kga meteen verhuizen.
heerlijk, niemand aan je hoofd.
OranjeBarret
9 feb 2010 - 15:04
Quote
tja zo kun je gemakkelijk burgemeester worden of zo iets dergelijks
marrrrrrrrrrrrrretje
8 feb 2010 - 16:24
Quote
geflapper : €
gewoon iemand
8 feb 2010 - 16:23
Quote
Noujaa..
tis maar wat je leuk vind!
reageer
Je reactie zal eerst door de redactie beoordeeld worden voor plaatsing.
Naam (verplicht)
email-adres (verplicht)
:D :lol: :-) ;-) 8) :-| :-* :oops: :sad: :cry: :o :-? :-x :eek: :zzz :P :roll: :sigh: € love nlflag
meer uit deze rubriek ...
Video

3D-geprinte onderkaak voor hoogbejaarde vrouw

>> 03-02-2012 | 11:39 | <<
 
HASSELT - Een 83-jarige vrouw heeft met de vervanging van haar onderkaak afgelopen zomer een medische wereldprimeur beet. Het is namelijk voor het eerst dat een 3D-geprinte onderkaak bij een patiënt is ingebracht. Dat maakte de Universiteit van Hasselt (België) donderdag bekend.

Meer video's