mijn punt.

Log hier in om mee te doen met het maken van PuntUit!

inloggen voor deelname
registreer je nu online

denkbeeld

yordmail

yordliteratuur

scope

schoolyard

Problemen door sneeuw in Zuid-Europa

Publicatie: woensdag 10 maart 2010 08:05
sneeuwspanjeBARCELONA – Voor de tweede opeenvolgende dag zijn dinsdag in het zuiden van Europa door zware sneeuwval problemen ontstaan. Zeker zesduizend reizigers strandden op de wegen tussen Frankrijk en Spanje, omdat die door de sneeuw moeilijk of niet begaanbaar waren.

De politie van de Spaanse regio Catalonië liet weten dat in Tordera in de buurt van Barcelona het lichaam van een 45–jarige man onder een dik pak sneeuw is gevonden. In Catalonië was maandag op sommige plaatsen circa 50 centimeter sneeuw gevallen. Door onder meer het knappen van kabels onder de sneeuw hadden dinsdag aan het eind van de middag circa 180.000 mensen nog altijd geen stroom, aldus de Spaanse krant El País. Bijna vijfhonderd scholen bleven dicht omdat de schoolbussen niet over de besneeuwde wegen konden rijden.

In het departement Aude in het zuidwesten van Frankrijk verstrekten brandweerlieden en andere hulpverleners warme maaltijden aan circa 1800 mensen die in gestrande treinen zaten. Langs de besneeuwde snelweg A9 van Spanje naar Frankrijk was in overheidsgebouwen voor opvang van gestrande reizigers gezorgd.

Ook op de wegen in Bulgarije was er door het winterweer veel overlast. Door de sterke wind en hevige sneeuwval was het verkeer op enkele belangrijke snelwegen van en naar de hoofdstad Sofia tot stilstand gebracht. Ook de enige brug over de Donau in Bulgarije was afgesloten voor verkeer. Tientallen huishoudens in de noordoostelijke regio Dobritsj zaten zonder stroom.

In Italië lag er dinsdag een dik pak sneeuw in de toeristenplaatsen Pisa en Siena. De autoriteiten verwachten ook voor woensdag kou en sneeuw.

tekst ANP, beeld EPA

 

Plaats reactie

Je reactie zal eerst door de redactie beoordeeld worden voor plaatsing.

Beveiligingscode
Vernieuwen

Sudoku

greetzz

  • wijnrieandieter 8-09-2010 19:09u er word weinig gereageerd en dat is juist gezellig
  • p 8-09-2010 18:23u heeej luitjess... lukt het allemaal n beetje op school??? bij mij wel hoor.....wie zit er in havo 3? love love liefs
  • ajs 8-09-2010 17:56u Ehmm... Laatste keer hoor,, Wat mij een goed plan lijkt, is een puntuit forum ofzoiets te maken, zodat jongeren discussies kunnen houden enz, waarover zij willen. Zijn er meer mensen die dit idee met mij delen? Misschien is dit wat moeilijk, maar ik denk dat het mogelijk moet zijn. Kan ik zo'n tip ook insturen naar puntuit ofzo? Groetjes van dezelfde auteur als: ,,
opgeven
l
archief