mijn punt.

Log hier in om mee te doen met het maken van PuntUit!

inloggen voor deelname
registreer je nu online

denkbeeld

yordmail

yordliteratuur

scope

schoolyard

„Spanning goed opgebouwd”

boeken4
Hij is niet vies van actieboeken. Albert Jan Schouten (16) uit Kesteren leest graag avonturenromans.

Boek: ”De brand van Rome”, door Paul Maier, 493 bladzijden.

Samenvatting: „Paul Maier heeft een boek geschreven over de regeringsperiode van Nero. In ”De brand van Rome” lees je hoe hij opgroeit, trouwt en keizer wordt. Als er op een gegeven moment brand uitbreekt in de hoofdstad van het Romeinse Rijk geeft Nero op advies van zijn raadmannen de christenen de schuld van de ramp. Door hen als zwarte schapen aan te wijzen, heeft hij de mogelijkheid christenen actief te vervolgen. Aan het eind van het boek zie je dat de publieke opinie zich tegen Nero keert, waarna hij uit wanhoop zelfmoord pleegt.”

Mooi: „Het boek is knap geschreven en is goed gedocumenteerd. In sommige gedeelten is de spanning goed opgebouwd.”

Minder mooi: „Af en toe kreeg ik het idee dat de waarheid behoorlijk geromantiseerd is. Je zou bijna sympathie krijgen voor Nero. De verleiding is dan groot om verkeerde conclusies te trekken.”

Boekenwurm: „Ik lees vooral avonturenromans. Bijvoorbeeld van Alistair MacLean, Tom Clancy en Colin Forbes. Tot op een paar jaar geleden las ik veel van  Stephen Ambrose. Hij schreef spannende oorlogsboeken.”

Laatst gelezen: „”De bijl” van Colin Forbes. Forbes beschrijft in dat boek hoe allerlei geheime diensten onderzoek doen naar een aantal moorden in Europa.”

Tip: „Boeken van Willy van der Heide en Alistair MacLean.”

tekst Jan Mark ten Hove, beeld Stock.xchng


Klik hier voor de andere afleveringen van boekenwurm.

 

Reacties

 
+1 Carin M. 2010-08-03 13:29
Snap je helemaal...
Is ook zo!!
Quote
 
 
+3 Albert Jan 2010-07-30 20:47
Dat verwachtte ik ook niet hoor;)

Ach, de een leest boeken later dan een ander.. Vandaar dat ik niet goed een leeftijd durf te zeggen bij boeken.
Quote
 
 
+3 Carin Meijers 2010-07-27 13:00
SdH lees ik ook nie meer hoor...
Gr. CM alias Klaartje
Quote
 
 
+3 Albert Jan 2010-07-26 18:22
Ja, gelukkig ben ik nog jong jah!

Maar niet jong genoeg voor snuf de hond, het spijt me..
Quote
 
 
+2 Carin Meijers 2010-07-26 12:49
hej AJS,

Ik ben ook al 14 or.. wel jong, maar dat ben jij ook met je 16 jr...

Gr CM
Quote
 
 
+3 Albert Jan 2010-07-24 20:28
Hey klaartje en elvira,

tja, voor die boeken ben ik nu te oud, maar ze zijn super, als je jong bent!

Elvira: Grappig, ik ben benieuwd welk boek, ik heb namelijk niet duidelijk een lievelingsboek opgegeven, omdat ik die niet weet.

Gr,
ajs
Quote
 
 
-3 elvira 2010-07-22 20:53
Ha Albert Jan..

´k Denk dat wij met het lezen van boek hebben gewisseld
Vond de brand van Rome zelf wel fijn lezen.. maar het is inderdaad wel iets mooier gemaakt dan de werkelijkheid... zoals bij de meeste boeken...
Wel grappig.. van deze schrijver had ´k echt nog nooit gehoord.. ligt er opeens zo´n boek voor je Maar het thema spreekt wel gelijk aan.
´K vond het zelf wel irritant om echt een lievelingsboek op te geven. Heb er eigenlijk niet echt één... maar had toch maar de brand van Rome gekozen.. Ben benieuwd welke boeken nog gaan volgen
Greetz, Elvira
Quote
 
 
+4 Klaartje 2010-07-22 18:20
ksnap het! dat je het niet zelf mag kiezen is wel leuk, lees je ook eens wat anders...
snuf de hond is ook altijd leuk, evenals logboek lammers (dan volg jij zeker ook bert wiersema hier op de site :P)
nu heb je vakantie, kun je weer meer gaan lezen...:)
Quote
 
 
+6 Albert Jan 2010-07-21 19:22
Het is niet mijn lievelings boek ofzo Klaartjes, even om duidelijk te zijn. Ik moest dit boek beoordelen;)

Idd niet refo-achtig.

Mijn tip:
Boeken van de schrijver Alistair maclean, voor leuke actieboeken, Misschien niet altijd realistisch, maar dat is wel leuk;) Kanonnen van Navarone, Goede tip.
Bob evers van willie van der heide, dat is een serie. Gewoon relax, onrealitisch maar lol.
Brand van rome vond ik geromantiseerd jah. Soms ook niet erg netjes beschreven.

Ik las meer, nu ik het drukker heb met school denk ik gem. 1 boek per week.. :(:P soms wel meer hoor.
Maar Colin Forbes heeft leuke boeken over een geheime dienst. Wel redelijk spannend. Wel voor oudere leeftijd, 16 ofzo. Bob evers jonger. Alistair maclean 14+ denk ik.
Kinderboeken:be rt wiersema:logboe k lammers,
Snuf de hond voor jongere jongens! Alle boeken van piet prins trouwens!!!! dus voor -14 jr. ofzo.

Duidelijk voor ieder? Klaartje?
Quote
 
 
+9 Klaartje 2010-07-19 15:57
Paul Maier = Goede schrijver!
Maar niet echt refo-achtig ofzo toch?
Wel goed boek ook!!
Je tips snap ik ook niet echt goed, Albert Jan! Zou je die uit willen leggen?
Welke boeken dat zijn enzo...
Dat van Nero (geromantiseerd ) vind ik ook wel, denk ik, als ik jou verhalen zo hoor! Hoeveel boeken lees je ongeveer per week (dag :P)
Quote
 

Plaats reactie

Je reactie zal eerst door de redactie beoordeeld worden voor plaatsing.

Beveiligingscode
Vernieuwen

Sudoku